Tipy Realmů - Přehled | WoWka CZ

Tipy realmů


DeadKarlos | 12. Září 2019 | Návštěvnost 752

 

Co je Realm (server)


S miliony lidí hraním World of Warcraft, to přijde pro každého hráče nemožný, aby hráli všichni společně na jednom realmu. Důvodem je rozdělit hráče do jiných "realmů", které byly vytvořené. A realmy jsou servery, které existují jen pro tisíce hráčů. Každý realm je úplně stejný v rámci herního světa, ale každém realm má své vlastní hráčské postavy, kde jsou spojený ke specifickému serveru. Můžete ovlivňovat společně s hráči na vašem realmu, ale nemůžete působit společně s hráči na jiných realmech. Charaktery se také nemůžou normálně pohybovat mezi realmy.

Realmy jsou rozpoznány podle jména a typu. Výběr vašeho realmu je úplně první rozhodnutí, kde si budete muset vybrat před hraním této hry. V každém případě, pokud umíte tak mluvte, pátrejte a jenom se skupinou s ostatními hráči, kteří si vytvořili postavy ze stejné frakce (Horda nebo Aliance) a na stejném realmu jako jste vy. Hráči na protějších frakcích nemohou mluvit, dělat party, či obchod mezi sebou na žádném realmu; jejich nejvíce smysluplná ovlivňování bude na bojištích.

 

Herní mod vs. Tipy realmů


World of Warcraft zahrnuje oba jak player vs. environment (prosttředí) (PvE) a player vs. player (PvP) hraní. V PvE hře, můžete dělat questy, bojovat s monstry, mluvit, obchodovat, získávat zkušenosti, učit se dovednosti, a zvyšovat úrovně jako v jiné MMORPG. V PvP hře, bojujete s dalšími hráči v divočině nebo ve zvláštních místech nazvaných Battlegrounds. Někdy tyto dva herní režimy mohou protínat, například, kdy hráč je napadený dalším hráčem (PvP) při bojování monster (PvE).

Protože hráči mohou dávat přednost jednomu typu hry přes jiný, jsou zde různé tipy realmů, která zdůrazňují či odstraní důraz na jisté herní elementy, jako PvP. Avšak, jádro hry bude bezmála takový pro každý realm bez ohledu na tip. Rozdíly mezi oblastí druhy jsou podrobný níže.

 

Tipy Realmů


Dva tipy základní realmů jsou Normal a PvP. Hlavní rozdíl mezi dvěma druhy je rozsah kontroly nad, kterým hráčem můžeš vynaložit úsilí na player vs. player hraní, a vyplývající změna k pocitu herního světa. Navíc, jsou tam zvláštní RP verze, které jsou více vnořeny prozkoumávat svět Azeroth. Veškeré druhy realmu budou mít příslušné názvy (Normal, PvP, RP, a RP-PvP) zobrazený vedle jména jak si vybíráte realmy.

 

Normal realmy


Na realmech Normal, zaostřuje směr hráče k soustředění na hráče proti okolnímu cíli, jako porážet monstra a dělat questy ve světě. Normal realmy nabízejí víc přístupného způsobu jak vyzkoušet hráče proti okolnímu objemu World of Warcraft. Na Normal realmech provozujete PvP boj kdy si vyberete. Můžete aktivovat možnosti PvP v menu charakteru, které bude ukazovat dobrovolnost účastnit se PvP. Toto vám bude dovolovat účastnit se světového PvP a automaticky bude přepnutý, kdy vstoupíte do bojiště, útočit na nepřítele městských stráží, či vstupovat do nepřátelského města. Standardní stav bude s PvP vypnutý, znající že nebudete napadený nepřátelskými hráči. Můžete myslet na Normal realmy jako "oddechové" realmy, kde frakce proti frakci je něco, co je ponořené dobrovolně.tandardně plní hráči questy a nemohou bojovat s hráči nepřátelské strany (Aliance vs. Horda). Může však nastat několik situací, za kterých se PvP boj spustí a hráči bojují proti sobě navzájem. Každý hráč má možnost zaútočit takřka na všechny nepřátelské NPCs (nehráčské postavy) včetně obchodníků a těch, které zadávají questy. Jakmile se tak stane, všichni hráči z opozitní frakce v dané lokaci dostanou zprávu informující je, že jsou napadeni. Mají poté možnost bránit své území a na narušitele zaútočit.

Vlastnosti

 • Můžete vytvořit oba charaktery z Aliance a Hordy (ale nebudete schopný poslat poštu či se jinak ovlivňovat mezi sebou).
 • Nejsou ve hře žádné "vybojované" oblasti; oblasti, které nepatří frakci, jsou nazvané "neutrálními" oblastmi.
 • PvP mód je aktivován jinak než na PvP realmech.

Věci považovaný před výběrem Normal realmu:

 • Můžete soustředit na questy, sbírat materiály, a bojovat s monstry na světě bez toho si dělat starosti s tím, jestli budete napadený jinými hráči.
 • Avšak, nemůžeš provozovat světový PvP, ledaže určený cíl je také označený pro PvP.
 • Hlavní otevření pro PvP zkušenosti přijede ve formě bojišť, které jsou samostatný PvP bitvy sestavený z vícenásobných hráčů.

Shrnutí: Na realmech Normal, si můžete vybrat, kdy a kde chcete provozovat boj mezi hráči.

 

Player vs. Player Realmy


Player vs. Player realmy mají stejné PvE cíle a obsah jako Normal realmy, ale má přidaný stálý prvek boje frakce proti frakce většině světě. Uvnitř hlavních měst a začínající oblasti, různé regiony světa jsou považovaný za bojové plochy, znamenající kdekoliv PvP možné boje. Proto musíte myslet na Player vs. Player realmy jako "válečné" oblasti. Na PvP oblastech, jste ve stálém válečném stavu proti další frakci.

Vlastnosti

 • Na Player vs. Player realmu, můžete vytvořit jenom Aliance nebo jenom Hordu charaktery - nikoliv oba.
 • Některá herní pravidla jsou charakteristická pro Player vs. Player realmy. Měli byste si je přečíst před hraním na PvP realmu.
 • Každá zóna ve hře má PvP barvu vlajky, která ukazuje PvP stav. Zda nejsou žádné "neutrální" zóny.

Vždy, když vstoupíte do zóny Player vs. Player realmu, jméno zóny se objeví s jedním z následujících označení zbarvení v barvách:

= Přátelské území (spojený s vaší frakcí - Aliance nebo Hordy)

= Nepřátelské území (nepřátelský s vaší frakcí - Aliance nebo Hordy)

= Neregulérní oblast (pro obě frakce)

= Útočiště (PvP zákaz pro obě frakce.)

 

Věci před výběrem uvážením o PvP realmu:

 • Jestliže, jste nadšení ze stálého nebezpečí ve světě, tak je to co hledáte, nehledě na další.
 • Budete mít hodně snadnější čas k nalezení příležitostí k bojování s dalšími hráči.
 • Je to tvrdší boj s monstry a dokončování nějakých questů v bojových oblastech. Tak, PvE hra může být obtížnější na PvP realmech.
 • Chcete-li nějaké bezpečí z dalších hráčů při získávání zkušenost, budete muset chodit do dungeonů.

 

Shrnutí: Na Realmu Player vs. Player, můžete být napadený jinými hráči kdykoliv, s výjimkou přátelských (zelených) územích a v dungeonech (instancích).

 

Role-Playing Realy (RP and RP-PvP)


Jestliže se těšíte do Role-Playing (RP) a rádi si představujete, že jste obyvatelé fantasi-základního světa, pak Role-Playing realm může být pro vás. Hráči, kteří si vyberou využívat RP realm, tak by se měli řídit Role-Playing metodou realmu a zůstávat v-charakteru provždy. Role-Playing realmy dají hráčům šanci vyvinout charaktery s příběhem, kde jednoduše nepostupuje z questů na quest, ale místo toho napomáhá nebo brání úsilí ostatních z vlastního důvodu. Co se týká herních mechanismů, zde není žádný rozdíl mezi Role-Playing realm a jiných realmů. Nedostanete zvláštní výhody nebo další zvláštní překážky než pravidla chování, že jste souhlasili při spojení do realmu Role-Playing.

Realmy Role-Playing mohou být buď Normal realmy nebo Player vs. Player realmy. Role-Playing realmy v Normal pravidel se jeví jednoduše jak RP realmy v realm seznamu; veškeré herní mechanismy jsou stejný jako na realmech Normal. Realmy Role-Playing v Player vs. Player pravidla se jeví jako RP-PvP a zpět, veškerý herní mechanismy jsou stejný jako na realmu Player vs. Player (například, na RP-PvP realmech ještě nemůžete napadnout členy vlastní frakce dokonce když by to někdy dávalo smysl z hlediska Role-Playing)

Věci před výběrem uvážením o RP realmu:

 • Prosím přečtěte si pravidla Role-Playing předtím než začnete hráním na RP realmech.
 • Jestli chcete vytvořit "skutečný život" pro charakter, realm Role-Playing vám dává nejlepší příležitost.
 • Můžete počítat s mnoha jinými hráči, aby vás také podporovali pro jejich Role-Playing charaktery.
 • Nejsou zde žádné automatické herní odměny pro Role-Playing, a žádné herní mechanismy nejsou změněné (jestliže dáváte růži hroznému medvědovi, to vás ještě zkusí sníst).
 • Každého nebaví oblast RP "zůstat v charakteru".

Shrnutí: Jestliže budete využívat realm Role-Playing, měl bys jednat a mluvit jak váš charakter ve výpravě World of Warcraft.

 

Player vs. Player (PvP) Aktivace


Hlavní rozdíl mezi Normal ("truce") a Player vs Player ("war") realmu je cesta PvP hraní aktivní. Bez ohledu na to jak je PvP umožněný pro charakter, PvP mód zůstane v platnosti po dobu pěti minut po poslední akci pro spouštění aktivace PvP režimu

Barevné zbravení

Pro určení stavu dalších hráčů, zkontrolujte barvu jména charakteru (ten, který se objevuje přes hlavu charakteru).

 • Green - Zelená - Přátelský charakter, PvP mód povolen.
 • Blue - Modrá - PvP mód zakázaný; nemůžete napadnout tento charakter.
 • Yellow - Žlutá - Nepřátelský charakter, PvP mód povolen; tento charakter vás nemůže napadnout, pokud nezačnete první útočit nebo aktivujete PvP mód jiným způsobem (viz níže).
 • Red - Červená - Nepřátelský charakter, PvP mód povolen; tento charakter vás může napadnout, a můžete také napadnout tento charakter.

 

Aktivace PvP Módu: Každý Realm


Všechny realmy, které bude PvP mód spoušť jsou:

 • Zaútočení na hráčský charakter (PC) z protější frakce, kdo je již v PvP módu.
 • Pomáhání hráčskému charakteru (PC) z vlastní frakce, kdo je již v PvP módu, použitím kouzla nebo schopnosti.
 • Zaútočení na ne-hráčský charakter (NPC) stráž nebo civilisty protější frakce, jako strážce města.Vstupování do battlegroundu.
 • Vstupování do nepřátelského hlavního města.
 • Vstupování do zvláštní PvP oblasti, jako Gurubashi Arena v Stranglethorn Vale - PvP bude aktivní pro všechny, kde dokonce napadnout členy vlastní frakce!

PvP mód zůstane povolený až do pěti minut po poslední spuštěné akce po aktivaci PvP módu.

 

Aktivace PvP Módu: Player vs. Player Realmy


Následující dodatečné akce také spustí PvP mód na PvP realmech:

 • Vstupování do vybojované oblasti
 • Vstupování do nepřátelské oblasti

PvP mód zůstane povolený až do pěti minut po opuštění charakteru z oblasti nebo bojiště.

 

Aktivace PvP Módu: Ruční Aktivace


Napsáním "/pvp", můžete aktivovat PvP mód pro charakter ručně. Všimněte si, že PvP mód zůstane povolený do té doby, než to znova ručně vypnete napsáním "/pvp". Potom co ručně ukončíte funkci PvP mód, ještě potřebujete čekat pět minut, dokud se charakter nevrátí zpět do PvE módu.

 

Výběr Realmů


Potom co jste se rozhodli jaký tip realmu je nejlépe vhodný pro vás, další krok je výběr, který zvláštní typ realmu k začínání kariery dobrodružství.

Další uvažování při vybrání realmu je které Battlegroup je vašeho realmu součástí. Toto je zájem jestli zamýšlíte na účasti v PvP s honor systémem nebo aréna systémem. Je vhodné udělat nějaký výzkum pro ověření, zda jste šťastní se směsí serverů v cíli Battlegroup. Některé Battlegroup mají víc Normal serverů, zatímco jiní mají více PvP serverů. Několik málo Battlegroup je velmi vyzývavý a jsou známý s intenzivním PvP se špičkovými hráči.

Pamatujte si, že charakter nejspíše stráví celou kariéru na stejném realmu, tak zvolte moudře! (můžete se později přesunout z realmu používáním "Paid Character Transfer" (account manager), pokud opravdu potřebujete).

Jestliže jste obeznámení s Warcraft světem, tak si všimnete, že jména realmů obvykle zobrazuje filozofii o tipu realmu.

 • Normal realmy jsou pojmenované po hrdinech, neutrálních charakterech nebo známých místech.
 • Player vs. Player (PvP) realmy jsou pojmenované po démonech a válečnících.
 • Normal Roleplaying (RP) realmy jsou pojmenované po veřejně prospěšných organizacích.
 • Player vs. Player Roleplaying (RP-PvP) realmy jsou pojmenovan é po organizacích zla nebo kultu.

 

 

 

Přehled

 

 

 

Discord

 • TOPlist
 • Blizzard
 • Battle.net
 • Pegi 12
 • Online hra
 • Násilí
 • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006