Průvodce pro začátečníky | WoWka CZ

Průvodce pro začátečníky


DeadKarlos | 12. Září 2019 | Návštěvnost 1418

 

Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

Co je World of Warcraft


Co je World of Warcraft? World of Warcraft je online hra, kde hráči z celého světa převezmou role hrdinských fantasi postav a prozkoumávají virtuální svět plný tajemství, kouzel a nekonečného dobrodružství. Tolik na krátkou odpověď. Pokud však stále ještě hledáte lepší pochopení toho, co World of Warcraft je, tato stránka a její průvodce začátečníka jsou tím pravým místem, kde začít.

Takže, co je to hra? Mimo jiné, World of Warcraft je...

 

 

... MMO – RPG


Hry ve stejném žánru jako World of Warcraft se běžně označují jako MMORPG , což je zkratka pro "Masivní Multiplayer Online – Role Plaiyng hra."

 

Massively Multiplayer

Jde o největší multiplayer hru, která může posloužit na jakémkoli místě dvoum až několika tisícům společných hráčů ve hře. Masivně multiplayerová hra, která může mít tisíce různých hráčů ve stejném herním světě i ve stejnou dobu a všichni mezi sebou mohou komunikovat navzájem.

 

Online

Na rozdíl od většiny her nemají MMORPG offline mód, to znamená, že zatímco hrajete, musíte být po celou dobu hry připojeni k internetu. Toto však neznamená, že se nemůžete těšit z těchto her sám. Svět Warcraft nabízí mnoho obsahu i pro ty, kteří chtějí chodit sólo. Ale od doby, kdy sdílíte virtuální svět s ostatními hráči, musíte být připojeni k internetu, aby jste se mohli zúčastnit veselé zábavy. Velká část herního pokročilého obsahu je řízená ke skupinám hráčů, kteří společně prozkoumávají nebezpečné dungeony a na konci porazí silná monstra.

 

Role hráčů

Ve hře World of Warcraft má každý hráč charakter, který má specifickou sadu schopností a ony schopnosti definují znakovou roli. Například mágové jsou silní kouzelníci, kteří užívají kouzlo k tomu, aby způsobilo z dálky škodu na nepřátelích, i když jsou sami velmi málo krytí před útokem. Zde jsou vlastnosti, které definují roli mága: Mág vždy zůstává vzadu, má silné poškození, a můžete jen doufat, že zabijete nepřítele dříve, než on vás.

Ve skupině existují souvisloti, kde jsou tři hlavní role: tank, DPS a healer. Warrior si může vybrat sloužit jako silný "tank" nebo ochránce. Tanky svou silou a pružností odvádí pozornost nepřátel od více zranitelnějších členů skupiny. Výše uvedení mágové způsobí velké poškození. Priest specializovaný v léčivé moci nemusí tak moc kouzlit jako ostatní, ale může hrát velmi důležitou roli a to, že ostatní hráče drží na živu díky kouzlu, které umí léčit.

Důležité však je všímat si, že všechny povolání bez ohledu na vykonávající roli mohou hrát sami za sebe. Některá povolání jsou omezené v druhu role, kterou mohou hrát: například warlock a roguna dávají velmi silné poškození. Charakter povolání, jako je druid může plnit všechny tři role. Role ve hře také znamená, že hrajete roli v herním světě fantazií. Jaká je vaše role ve hře, záleží jen na vás. Někteří hráči dávají přednost celé historii a jejich charakterům a přijmou tak jedinečné působnosti, kdy využijí vlastní povahy. Sami se tak ponoříte do fantazie, kde je veselá zábava, avšak styl hry se mění, a to je v pořádku, pokud nepatříte mezi ty, kteří se do hry úplně potopí. Tento druh hry je čistě volitelný, proto poskytujeme samostatné oblasti hry pro ty, kteří dávají přednsot hraní v ponorném světě.

Pro shrnutí: V MMORPG hrajete roli jedinečného charakteru v trvalém online světě, který sdílíte s dalšími tisíci hráči.

 

Reklama

 

…Vznik Warcraftu


Předtím, než vyšel World of Warcraft, byla zde série strategických her s názvem Warcraft. World of Warcraft vznikl ve velkém vesmíru fantazie jako předchozí hra Warcraft a to rozšiřuje a buduje dědictví více, než vyprávění epických příběhů před 15 lety.

Azeroth je svět mečů a čarodějnictví. Jeho země jsou domovem pro obrovské množství ras a kultur, vedených králi, náčelníky, pány, dámami, arcivévody a dalšími. Někteří z Azerothovo lidí sdílejí přátelství dosažené před tisíci lety, jiní jsou zapřísáhlími nepřáteli dlouhé, historické a hořké nenávisti. Mezi těmito různými královstvími, kulturami, kmeny a teritorii jsou dva výkonné bloky, které jsou zamčené v zápasu o vládu.

Mohou to být epické výpravy tyto války mezi pobledlími smrtelnými závody v porovnání ze zlými silami, které hrozí Azerothu zvenčí i zevnitř. Pod obsáhlým povrchem Azerothu jsou staří bohové vedoucí k vydání nevyslovitelných hrůz na světě. V zamrzlých pustinách severního kontinentu přikazuje bytost čistého zla obrovské armádě nemrtvých, aby byli připraveni uhasit veškerý život. Daleko napříč hvězdami, v hluboce pokřivené oblasti Twisting Nether vládne nezadržitelná síla, která k ničení využívá chaosu a žízně, aby démonická legie Azeroth hořela plamenem.

World of Warcraft vás vtáhne do ústřední role měnících se příběhů. Vy i vaši přátelé budete aktivními účastníky na akcích, které jsou nasáklé bohatou tradicí tohoto fantasy vesmírného světa. Můžete bojovat buď za Hordu a nebo Alianci a zažít tak plně realizovaný svět fantasie.

 

 

Frakce a rasy ve Warcraftu

Ve hře Warcraft jsou dvě velké nepřátelské frakce. Na jedné straně je vznešená Aliance, která zahrnuje odvážné a statečné lidi (Humans), silné trpaslíky (Dwarves), duchaplné gnomy (Gnomes), duchovní noční elves (Night Elves).

Na druhé straně je mocná Horda složená s orků (Orcs), mazaných trollů (Trolls), mohutných Taurenů (Taurens). Vaše postava poté určí, na čí straně vlastně jste a proto si to předem dobře rozmyslete.

 

 

…soustředěný na jeden charakter


Ve World of Warcraft hrajete roli fantasi hrdiny. Přes běh života vaší postavy bude váš charakter odvážně hledat, proto se učte novým a silným schopnostem, hromaďte a následně utrácejte ohromné majetky zlata a hledejte stovky silných zbraní, kouzelných prstenů, artefaktů, obleků a dalších jiných věcí.

Jinými slovy, váš charakter tím postupuje,a jak získáváte zkušenosti, jste silnější, máte nové schopnosti, silnější ohodnocení a vybavení. Váš charakterový pokrok je automaticky online uložen, což znamená, že se vždy po zapnutí vrátíte tam, kde jste hru naposledy vypli. Vaše data mohou být uložena jak dlouho chcete, můžete také postupovat v rychlosti, jaká vám nejlépe vyhovuje. Někteří hráči jdou přes herní obsah v rekordní rychlosti proto, aby dosáhli konec hry tak rychle, jak je to jen možné, zatímco jiní dávají přednost pomalé hře a vychutnávají si ji. Volba hry je tedy jen na vás.

Ba co víc, nejste omezeni na jediný charakter. Můžete mít seznam, kde máte uloženo několik různých charakterů (aktuálně až do 50), každý charakter vás bude prezentovat s úplně jinou herní zkušeností. Záleží jen na tom, jakou rasu a povolání si pro ně vyberete.

 

Povolání a rasy

Když vytvoříte váš charakter, musíte udělat dvě rozhodnutí, která velice ovlivní vaši hru World of Warcraft. První je vaše rasa a druhá věc je vaše povolání.

Charakterova rasa určuje celkový pohled a také jeho frakci (Aliance nebo Horda). Frakce je důležitá, protože jen charaktery stejné frakce mohou mluvit a spolupracovat mezi sebou, proto nebudete schopní komunikovat nebo se spojit dohromady s členy protější frakce. Povolání je hlavní společenská volba.

Vaše zvolené povolání určuje, jaký si můžete a naopak nesmíte vytvořit charakter. Každé povolání nabízí různou herní zkušenost, proto je nejlepší způsob, jak zjistit, co vám vyhovuje, vytvořit si několik různých charakterů, aby jste viděli a poté zjistili, za co by jste nejraději hráli. Proto je na těchto webových stránkách také průvodce povoláním. Zvolené povolání je většinou jen herní volbou.

 

Reklama

 

…svět kouzel


Teoreticky jde o hrdinu, který je znán svým bohatstvím, slávou, přátelskou tváří v každém městě, jeho činy jsou ukryté v písních a zpívají se u každého táboráku, ale co ve skutečnosti hrdinové vlastně dělají?

Jádro hry World of Warcraft se v podstatě točí kolem bojujících nepřátel s doplňujícími questy. Zde se setkáváte s tisíci znaky (NPC), kdy počítač plně řídí charakter a ten, kdo může potřebovat vaši pomoc s úkoly v rozsahu od normálních (například doručování dopisů) po činy opravdu hrdinské (například zachránění dwarvenské princezny ze zla Dark Iron Clan). Víc než často vás tyto questy posílají tam, kde je velké nebezpečí, a kde budete hledat sami sebe před smrtícími monstry. Budete schopni jednat s největšími monstry, se kterými se sami setkáte, ale také vás čekají velké výzvy a přínosy, na světě je totiž mnoho dungeonů a nájezdů, které mohou být ovlivňovány skupinami hrdinů pracujících společně v týmu.

Další hledisko života hrdiny je nekonečný boj mezi Aliancí a Hordou. Aktuálně tam nejsou žádné vrcholové války, ale napětí je vysoké, pravidelně se všude po Azerothu konají malé potyčky, kde hráči z obou stran navzájem bojují. Toto je nazýváno hráčský versus hráčský boj (PVP).

 

Dungeony Dungeony

Dungeony jsou nebezpečná místa, kde jsou monstra o hodně silnější a také chytřejší, díky tomu je mnohem obtížnější je zabít. Dungeony jsou určeny pro malé skupiny maximálně o pěti hráčích a celé prozkoumání dungeonu může trvat tak přes půl hodiny. Mrtvoly, které naleznete a poté vyberete v dungeonech, mají mnohem lepší kvalitu, než ty ve volné přírodě, ale není to obvykle tak cenné jako mrtvola, která může být získána v raidu.

 

Raidy Raidy

Raidy jsou podobné dungeonům, ale staví vás před větší výzvu. Monstra jsou násilnější, oblast na prozkoumávání je mnohem větší a vyžaduje se zde více hráčů v partě (obvykle 10 až 25). Kvůli vyšší úrovni obtížnosti mohou raidy trvat déle než u dungeonů, ale odměny, které tu získáte, rozhodně stojí za tu námahu. V raidech mohou být nalezeny nejmocnější herní položky a artefakty.

 

World PvP World PvP

Otevřený svět PVP může být kdekoli na světě, kde se setkávají hráči opozičních frakcí. Tyto boje začnou jako malá utkání, ale někdy je tento typ PVP zvyšován důkladným návrhem, zvláště, když se organizovaná skupina rozhodne vložit do boje.

 

Battlegrounds Battlegrounds

Battlegrounds jsou PVP bojiště, kde jsou dvě frakce zapojené přes strategické cíle do stálých bitev. Dva tými jsou postavené proti sobě a musejí dosáhnout cílů tak, aby vyhráli. Jde o cíle jednoduché (například ulovení nepřátelské vlajky), nebo může jít o komplex (například narušení nepřátelské pevnosti a zabití velitele). Díky účastem na těchto bitvách můžete získávat silné zbraně a obrněné jednotky.

 

Aréna

Aréna nabízí mírně rozdílnou zkušenost PVP. V této formální výpravě jsou organizované týmy s 2, 3 nebo 5 hráči, kteří bojují v krvavé soužeži o uznání a slávu. Zde jde jen o jeden cíl, a to porazit každého posledního člena soupeřícího mužstva. Týmy arény se řadí na konkurenčním žebříčku a tím můžou získat jedinečné vybavení, které nabízí optimalizované výhody směrem k PVP hře.

 

 

 

 

Průvodce
Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006