Kapitola 1 Začátek - Průvodce pro začátečníky | WoWka CZ

Kapitola 1: Začátek


DeadKarlos | 12. Září 2019 | Návštěvnost 900

 

Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

Tato část se bude zabývat vašimi prvními kroky k objevování World of Warcraft a jeho obrovské řadě záhad a dobrodružství. Zde se dozvíte a naučíte vše, co potřebujete vědět k ponoření se do hry. Jsou zde znakové základy vytvořené k třídnímu průvodci.

Váš charakter je vaše ztělesnění ve World of Warcraft. Hra není omezená jen na jeden charakter, proto můžete vytvořit mnoho charakterů, když chcete zažít různé rasy a charakterové kombinace. Mnoho hráčů poukáže na jejich nejčastěji hraný charakter a tak jsou jejich hlavní i vedlejší charaktery jako jejich "oltáře". Proč si vytvořit více než jeden charakter? Protože každý charakter můžete hrát jinak, jde o veselou zábavu, která vede k tomu, že experimentujete s dalšími styly hry.

 

Krok 1: Vyberte si oblast


Svět World of Warcraft má miliony aktivních hráčů. Pokud by tito hráči byli ve stejném herním světě zároveň, byli by potřeby až moc velké a počítač by v plném pracovním procesu mohl začít stávkovat. Pro držení stabilní herní zkušenosti je svět World of Warcraft rozdělen do několika různých oblastí. Každá oblast je identická kopie herního světa, ale hráči mohou hrát jen ve stejné oblasti a ovlivňovat se mezi sebou. Na každou oblast myslete jako na vlastní paralelní vesmír nebo dimenzi zrcadla, jde totiž o domov pro tisíce a tisíce jedinečných hráčských charakterů.Do oblasti vstoupí čtyři různé chutě založené na druhu hry a její zkušenosti, kterou nabízejí.

 

Normal Normální hráč proti nepříteli

Jde o standard. Role ve hře je volitelná a veškeré hráčské boje musí být uzavřeny ústní dohodou.

 

PVP Hráč proti hráči

Je to určené pro hráče, kteří hledají výzvu. Zde je role ještě volitelná, ale protější hráči vás mohou napadnout téměř kdekoli a kdykoli. Vždy buďte připraveni.

 

Normal – RP Normální RP hráči proti roli hráče

Na tomto typu oblasti je hra a její role povinná, ale hráč proti hráči (jejich boj) musí být odsouhlasený oběma stranami.

 

PVP – RP PVP RP hráč proti roli hráče

Jako u regulérních PVP oblastí je boj frakce zkřížený a je zde stále přítomná hrozba. Role hry je v normě.

 

Nabírejte nové přátelé

Pokud plánujete hrát s přítelem, ujistěte se, aby vytvořil charakter ve stejné oblasti jako vy a pak už můžete hrát společně. Recruit - A – Friend je systém, poskytující herní prémie spojené s přáteli a členy rodiny. Proto navštivte Recruit - A – Friend stránku a dozvíte se mnohem víc o tomto rysu.

 

Vytvoření uživatelského charakteru


1 Výběr rasy
2 Výběr pohlaví
3 Výběr povolání
4 Úprava postavy
5 Přeměna
6 Zadání jména
7 Popis rasy
8 Popis povolání

 

Reklama

 

Krok 2 Vyberte si rasu


Originální World of Warcraft má k výběru celkem osm ras a následující rozvoj zvýší toto číslo k dvanácti rasám. Vaše rasa určuje váš následný vzhled, uděluje speciální růst ve formě rasových schopností a také do jaké ze dvou frakcí vstoupíte: Aliance nebo Horda.

Kterou z uvedených frakcí si vyberete je velmi důležité, protože jen rasy stejné frakce spolu mohou komunikovat. Například, pokud jste si vytvořili night elf (noční skřítek), je schopen hrát a povídat si jen s dalšími rasami Aliance. Na druhé straně například tauren by mohl hrát jen s rasami Hordy.

 

For The Alliance

For The Alliance


Pevná Aliance je řízena tradicí. Jsou to spolehliví obhájci spravedlnosti a povinností, kteří chrání říši Azerothu před jakýmikoli agresory, včetně Hordy.

World of Warcraft Classic

Human

Dwarf

Night Elf

Gnome

The Burning Crusade

Dreanei

Cataclysm

Worgen

Mists of Pandaria

Pandaren

 

For The Alliance

For The Horde


Nezkrotná Horda je poháněna jednotou. Jsou horlivými strážci svobody a naděje, vytrvale bojují proti každému, kdo je ohrožuje, včetně přísné Aliance.

World of Warcraft Classic

Orc

Undead

Tauren

Troll

The Burning Crusade

Blood Elf

Cataclysm

Goblin

Mists of Pandaria

Pandaren

 

 

Reklama

 

Krok 3 Vyberte si povolání


Frakce a rasy jsou většinou společenské výběry, ty určí, jaký je váš charakter a na koho můžete společně působit. Volba povolání je herní rozhodnutí, které určuje, co může váš charakter udělat a co ne. Také určuje druh zkušeností, které bude váš charakter mít.

Všechny rasy však nemohou hrát všechna povolání, například dwarf charaktery nemohou být druidské. Vaše povolání má velký dopad na cestu, kterou zažijete ve hře World of Warcraft, pokud tedy vaše volba jde ke specifické rase či specifickému povolání, vybíretje povolání, kterému dáváte větší přednost.

Některá povolání jsou navržena výslovně pro jednu roli, zatímco jiná mohou vykonávat rolí několik. Nejlepší příklad pro healera je povolání priesta, zatímco pro druida je dobrým příkladem hybrid povolání, které může plnit bez námahy roli tanka, healera nebo poškození dealera.

World of Warcraft Classic

Druid

Hunter

Mage

Paladin

Priest

Rogue

Shaman

Warlock

Warrior

The Burning Crusade

Death knight

Mists of Pandaria

Monk

 

 

Role povolání


Tank

Tanky bojují proti nepřátelům a hlavně přežívají. Jsou velmi silní. Jde o povolání, které může dostat hodně poškození, než je poraženo. Ve skupinách je role tanka taková, že monstra musejí napadnout jen jeho a ostatním slabším členům ve skupině se vyhnout.

Healer

Healeři mají kouzla a schopnosti, které jim umožňují rychle léčit sebe i další členy skupiny přímo v boji. Jsou hodně užiteční ve skupinách, protože tanky i když jsou velmi silní, potřebují healera k tomu, aby je drželi na živu tak dlouho, dokud neporazí nepřátelská monstra.

 

Damage Dealer

Damage Dealeři vynikají v tom, že dávají silná poškození. Tam, kde jsou tanci běžci maratonu, je Damage Dealer sprintér, který se snaží porazit nepřátele tak rychle, jak je to jen možné a přitom se vyhnout jakémukoli poškození.

 

Reklama

 

Krok 4 Dobrý vzhled


Když už jste si vybrali rasu i povolání, je čas na úpravu vašeho vzhledu. Bez obav můžete přepínat mezi mužem a ženou, pohlaví jsou stejně ve hře World of Warcraft ošetřená, takže to, zda budete hrát muže či ženu je jen malá kosmetická volba.

Každá rasa má dodatečné vizuální vlastnosti, které můžete nastavit (například náušnice, tetování, účes a další). Můžete si vybrat z několika stylů vousů pro dwarf nebo parohů měnících délku i tvar pro tauren povolání.

Trvale musíte vybrat pro vaše povolání také jméno, ale mějte na paměti, že ofenzivní jména nebudou povolená a proto si vyberte pečlivě vhodné jméno. Je možné, že nějaká jména už budou používána jinými hráči a tak zkoušejte podobné volby do té doby, dokud nebude povolené.

 

Reklama

 

Krok 5 Vstupte do světa


Blahopřejeme, vytvořili jste váš první charakter. Recenzujte tedy vaše volby, a pokud jste s nimi spokojeni, klikněte na ikonu vstoupit do světa mocných hrdinů a velikého dobrodružství. Vaše cesta právě začala…

 

 

 

Průvodce
Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006