Kapitola 4 Pozdější hra - Průvodce pro začátečníky | WoWka CZ

Kapitola 4: Pozdější hra


DeadKarlos | 12. Září 2019 | Návštěvnost 785

 

Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

Další dobrodružství ve World of Warcraft na vás čeká všude kolem. Společně s vašimi přáteli zažijete nejrůznější výzvy vašich nejdivočejších snů a stanete se hrdiny Azerothu.

V této kapitole se budeme zabývat pokročilými herními částmi, jako jsou dungeony, raidy a také proti hráčské strany.

 

 

Dungeony


Dungeony bývají domovem pro některá silná monstra, která střeží vzácné poklady. Dungeony jsou výzvou pro menší skupiny o pěti hráčích, kteří pracují společně jako tým. Chodíte přes dungeon a ničíte monstra a postupně se dostáváte až k hlavním bossům. Vaše skupina zde musí bojovat co nejsilněji, aby zde překonala všechny výzvy, které dungeon přináší.

 

Dungeon finder


Buď můžete shromáždit své přátele a bojovat společně, nebo můžete přes Dungeon Finder spustit hru automaticky a hrajete s rovnocennými hráči. Díky vyhledávači najdete skupinu s jakýmikoli parametry, které si vyberete, také můžete vyplnit prázdná místa ve vaší skupině. Vyhledávač je hlavně důležitý, když chcete jít do dungeonu, ale nemáte ještě dostatek přátel, tak aby pro vás vyhledal vhodné hráče, s kterými budete moci společně hrát. Dungeon Finder je takový váš přítel.

 

Instance


Všechny dungeony jsou výzvy, což znamená, že když jdete přes vstup dungeonů, svět World of Warcraft vytváří nové kopie dungeonů jen pro vás a členy vaší skupiny. Je to jako tajné dobrodružství, kde nebudete rušeni jinými hráči.

 

Elity a bossové


V dungeonech najdete monstra mnohem víc nebezpečná, než ty, které nacházíte běžně ve světě. Mají mnohem větší údery, mohou vás více poškodit a také u nich najdete nějaké triky, které mají schované v rukávech. Zkrátka se rozhodli vás zničit. Pokud však zůstanete tiše a budete pozorovat jejich chování, můžete to se svými přáteli využít ve váš prospěch.

 

Smrt celé party


Dříve či později se setkáte a bojujete s hroznými monstry, které vás mohou porazit. Pokud umírá celá skupina, říká se tomu "wipe". Není však konec světa, můžete to zkusit znovu, ale dávejte si pozor, některá monstra bývají posilněná novějšími a silnějšími a proto si hlídejte záda.

 

Odměny


Vražda draků může být odměna, je vždy vítězství odejít od vašich poražených nepřátel se suvenýrem. Ať už jde o lepší zbraň, nový kus brnění, nebo magický předmět, vždy to najdete jen v dungeonech. Takovéto předměty nenajdete běžně na světě. Bossové mají největší předměty a to vám dává důvod navštívit dungeony znovu, i když jste je už jednou navštívili.

 

Reklama

 

Raidy


Raidy jsou ještě mnohem větší výzvou než dungeony. Bude se vám to líbit, zde jde váš charakter rychleji nahoru, ale zaútočením na tyto raidy musíte mít vysoké levely. Právě jako dungeony, raidy mají různé druhy obtížnosti i úrovně. Zde budete potřebovat větší skupiny hráčů od 10 do 25, jinak nemůžete porazit monstra, která se před vás postaví.

 

Konečná výzva


Maximální level, konečná hra raidu je test vašich schopností, které jste ve hře získali. Umění vědět, jak hrát váš charakter dobře je rozhodující, ale patřit k dobrému týmovému hráči je ještě důležitější. Hlavní Boss bere schopnost, koordinaci a vytrvalost. Musíte být pořád ve střehu.

 

Konečná zkušenost


Zatímco se v Azeroth odvážete, zapletete se do různých eposů, které se váží ve hře World of Warcraft. Zda bráníte království Stormwind proti hrozbě, nebo provádíte boj, který obsahuje starověkou a nevýslovnou hrůzu uzamčenou uvnitř starověké pevnosti, budou vás tyto příběhy vést do dungeonů World of Warcraft, kde budete schopní vidět konečný závěr.

 

Konečné odměny


V raidech naleznete největší poklady, silné magické brnění, nejmocnější zbraně a mystické artefakty neznámého původu. Pokud chcete tyto předměty mít, musíte porazit nejmocnější monstra v celé hře World of Warcraft. Tyto předměty pak noste pyšně, ať je vidí každý hráč, a ať každý ví, že jste si je právem zasloužili.

 

 

Reklama

 

Boj hráče proti hráči


Napětí mezi Hordou a Alliancí je vysoké a boje mezi oběma frakcemi jsou téměř všude. Do boje se můžete vložit téměř kdykoli, tím bojujete za vaši frakci o bohatství a moc, nebo jen o jednoduché nadšení z bitvy.

 

Battlegrounds


Battlegrounds nabízejí PvP zkušenost. Jde o dva týmy hráčů, kteří se setkají na poli bitvy a musí dokončit cíle, aby dosáhli vítězství. Tyto cíle mohou být jednoduché (vzít nepříteli vlajku), nebo komplexní (pokládání náloží, porušení obran, nebo chycení artefaktů). Každý Battlegrounds má různý cíl a mění se i počet hráčů v týmu. Můžete se k Battlegrounds připojit sám a budete hrát s náhodnými hráči vaší frakce, nebo se postavíte do fronty k ostatním vašim přátelům.

 

Aréna


Někteří říkají, že aréna je konečný test hráčovi PvP obranosti, jiní, že to směřuje k souboji na smrt. V aréně bojují dva malé týmy navzájem, dokud není jeden poražen. Tým, který zůstal jako polední je výtěz. Týmy arémy sdílejí jednu podobnost s guildami a to, že jde o trvalé skupiny, po dobu zapsání hráčů v týmovém seznamu. Vítězné zápasy v aréně zlepšují vaše týmové hodnocení a pozici na arénovém žebříku, kde jsou špičkové týmy z několika oblastí soutěží na předních příčkách. Úspěšní gladiátoři získají přístup k silným zbraním a brněním díky PvP bojům.

 

World PvP cíle


Za příkladovým Battleground a arénou, existují ještě světové cíle založené na PvP. V určitých lokalitách po celém světě se tomu mohou podrobit hráči každé frakce. Držení těchto strategických lokalit nabízí jedinečné výhody kterýchkoli frakcí, které jsou aktuálně ovládané. Tyto výhody jsou jednoduché, jde o zvláštní předmětové odměny a přístupu k novým oblastem.

 

Duely


Zda chcete bránit vaši čest, zlepšit si skóre, nebo jen ukázat, kdo je lepší bojovník, můžete vyzvat hráče vaší frakce k přátelskému souboji. Souboj nelze dohrát k úplné smrti, pouze dva hráči, kteří by byli spojeni se soubojem, můžou si navzájem ublížit. Souboj končí, když je protihráčovo energie téměř u nuly, nebo hráč uteče.

 

World PvP


Nejjednodušší forma boje hráče proti hráči PvP. Boj je volný a otevřený. Kdykoli si vyberete dalšího hráče protější frakce, jste označení PvP, každý z vás může zaútočit na další hráče. V některých oblastech se hráči střetávají často, zatímco někde je vyloženě ticho a klid. Na PvP oblastech jste označováni automaticky všude, zatímco v normálních oblastech jste v nebezpečí před ostatními hráči, když se v PvP nechováte vhodně.

 

Co dál?


Zde jsme se dotkly povrchu toho, co hra World of Warcraft nabízí. Přešli jsme Ze sluncem vysušených břehů Tanaris až do zasněžených hor Dun Moroght, dále ze zničené oblasti Outland Light hlubokých ledovců, všude tam je celý vesmír, který musíte prozkoumat. Shromážděte další spojence, zdokonalujte vaše schopnosti. Mimo jiné vniknete do nekonečného vesmíru fantazie.

 

 

 

Průvodce
Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006