Kapitola 2 Jak hrát - Průvodce pro začátečníky | WoWka CZ

Kapitola 2: Jak hrát


DeadKarlos | 12. Září 2019 | Návštěvnost 732

 

Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

Svět World of Warcraft se řídí jedním z Blizzard Entertainment hlavního citátu: Je velmi snadné učit se a dozvědět více, ale obtížné to zvládnout. Jádro herního konceptu je intuitivní a jednoduchý design, takže jakmile jste navázali na základy, budete zabíjet silná monstra a zachraňovat princezny. Pro pomoc je ve hře World of Warcraft slabikář.

 

 

UI celkový vzhled


Toto je hlavní uživatelské rozhraní, které uvidíte při hraní World of Warcraft.

 

 

Hlavní uživatelské nastavení


1 Obraz vašeho charakteru
2 Stav vašeho charakteru
3 Váš zdroj (mana, energie)
4 Cíl a jeho charakter
5 Cílovo zdroj (mana, energie)
6 Obraz cíle
7 Mini mapa
8 Speciální akční bar
9 Akční bar
10 Menu
11 Inventáře (batohy)
12 Popis nepřítele

 

 

Charakterové schopnosti


Ve hře World of Warcraft se můžete stát mocným paladinem, který zničí zlo čestným zlem. Jde o úskočného tuláka, který potají jde na svého nepřítele, má k dispozici dýku a vždy je připraven zničit temné stíny. Zato mág využívá rozpoutávající proud ničivé tajemné energie k tomu, aby zničil mnoho monster, proto se mu říká dokonce death knight. Je zběhlí v umění šermu a magie. Ať si vyberete jakýkoli charakter, v jeho povolání jsou definované schopnosti.

Váš nový charakter vyplívá s několika povolání a schopností, kde se můžete učit a dozvědět mnohem více o průběhu vaší kariéry. Každé povolání má přístup k jedinečným schopnostem, které pomáhají definovat roli ve hře a tvoří vaše zkušenosti.

 

Používání schopností


K tomu, aby váš charakter dobře hrál, musíte vědět, kdy použít vaše schopnosti. Určují to dva faktory: cena a cooldown.

Každé povolání má různý zdroj k tomu, aby se v příkazu vydala cena schopností. Warriorové naberou palivo pro jejich schopnosti a vztek, které sestaví, jak rozdělit a přijímat poškození.Na druhé straně roguny, akrobatičtí bojovníci nepoužívají vztek, ale vydávají energii, která je stále obnovuje až na hranice limitu, tak, jak rychle se mohou společně bojově pohybovat. Priestové využívají manu k tomu, aby sestavila jejich kouzla. V boji se mana obnovuje pomaleji, proto priestové musí věnovat pozornost, jak rychle se jejich rezervy vyčerpávají.

Jestli má schopnost cooldown, znamená to, že jisté množství času potřebujete na to projít před vaším charakterem, který je připraven použít schopnost znovu. Cooldown může trvat od několika sekund až do půl hodiny. Schopnosti cooldown jsou velmi silné. Když jsou tyto schopnosti užívány v pravý okamžik, mohou být velmi efektivní.

 

 

Talenty a glyphy


Vaše povolání určuje, jaké schopnosti může mít váš charakter, ale World of Warcraft vám zajistí dvě cesty a přizpůsobí vaše schopnosti tak, aby vytvořili charakter jedinečných sil.

Tím, jak charakter sílí, zvyšují se body talentu. Tyto body můžete utrácet za talenty, které váš charakter specializují na jednu specifickou verzi schopností. Například mágové mají přístup k talentům stromů, který zvětší mrazem, ohněm nebo tajemnými kouzli.

Glyphy poskytují další metody, jak zvýšit vaše schopnosti. Charakter se dozví a učí, jak užívat glyph, jak schopnosti víc zesílit a nebo přidat nové efekty schopností. Charakter může být vybaven jen omezeným počtem glyphů, proto vybírejte pečlivě.

 

 

Reklama

 

Questy


Hráč musí vykonávat hrdinské činy, díky tomu také prozkoumává Azeroth. Šílená božstva, řádící draci, démonické zlo za hvězdami… Svět je pod stálou hrozbou a vše záleží jen na vás a vašich přátelých, zda budete bránit vaše lidi proti těmto temným a zlým silám. Během života hrdiny se pustíte do hledání práva na to, co se děje, bránit slabé a potrestat hříšné, a udělat tím svět lepší a bezpečnější. Ve hře je několik různých způsobů jak objevovat questy.

 

Questy dávají...


Musíte najít nehráčské charaktery (NPC). Ti, kteří dávají questy poznáte tak, že mají nad hlavou žlutý vykřičník (!). A díky tomu by neměl být problém je naleznout.

Předměty questů


Někdy můžete nalézt předměty, které jste nalezli hledáním. Vypadá to jako načmáraná poznámka nalezená mezi věcmi lupiče, nebo to může být starý amulet zotavený ze zbytků bahna. Tyto předměty často obsahují historii, která tvoří začátek zajímavého questu.

Náhodné questy


Na vaší cestě světem můžete narazit na jisté questy. Mějte se na pozoru v terénech, questy označené ! mohou být na plakátech, různých památkách a předmětech. Toto dobrodružství vás může čekat téměř kdekoli.

Dokončení questu


Musíte vykonat svěřený úkol k tomu, aby jste quest dokončili. Tyto questy mohou být jednoduché, třeba jen s někým promluvit, nebo obtížné, napadnout a zničit nepřítele a jeho pevnost. Po dokončení quest odnesete nehráčským charakterům, kteří mají nad hlavou žlutý otazník (?).

 

Druhy questů


Svět World of Warcraft nabízí obrovský potenciál pro dobrodružství, včetně přístupu k různým tisícům questů. Každý quest je jedinečný, ale jsou zde široké kategorie a můžete je rozdělit.

Normální questy

Normální questy jsou běžné. Pokud je váš charakter dost zkušený, můžete tyto druhy questů dělat sami bez něčí pomoci.

Skupinové questy

Skupinové questy jsou více obtížné a díky tomu požadují pro vyplnění více hráčů, ale získávají se tím lepší odměny. Takže shromážděte své přátele a připravte se společně na bitvu a vyplnění těchto questů.

Questy v dungeonech

Questy v dungeonech vyžadují, aby jste se vydali do hlubokých dungů World of Warcraft, kde jsou nebezpečná a hrůzostrašná monstra. Budete potřebovat více hráčů (partu) k tomu zvládnout tyto obtížné questy.

Heroic questy

Hrdinské questy jsou podobné questům dungeonů, ale musíte porazit monstra silnější, než ta nalezená v normálních dungech. Musíte se připravit na krutý boj.

Raid questy

Raid questy jsou podobná dungeonovým, ale musíte čelit výzvám ve světě na nebezpečných místech. Tyto questy vyžadují velkou partu o 10 – 20 lidech.

PvP Questy

Tyto questy poukazují na to, že se na poli bitvy objevíte vy proti jiným hráčům. Můžete vyhrát slávu a poctu a nebo podlehnete nepřátelským útokům.

Daily questy

Jsou to opakovaná hledání, která můžete jednou dokončit a to každý den a slouží pro plnění vašich kapes potřebným příjmem a jinými zdroji.

 

 

Reklama

 

Inventář


Když král Arthur ovládal Excalibur, tak Roland nosil Durandal a Achilles si oblékal božskou kovovou zbroj, stejně tak vy můžete ve hře nacházet magické zbraně, zbroje a další artefakty velké moci. Zde skutečně narazíte na tisíce z nich; monstra z Azerothu mají překvapivou tendenci nést silné magické trinkety, připravené na cestě dobrodruhů vybrat z mrtvol. Kolobold, kterého jste poslali na onen svět, který u sebe nemá žádné zbraně ani zbroj, tak i přesto můžete zjistit, zda u sebe nemá další předměty, které by jste mohli pro zisk prodat. Tato sbírka předmětů, které nosíte s sebou v nějakém aktuálním čase je právě nazývána vaším inventářem.

 

Váš hlavní batoh


Váš charakter začíná hru pouze s jedním jednoduchým batohem, který je jen pro omezený počet věcí. Ale sběrem věcí z mrtvol se vám podaří ulovit další bágly s volnými předmětami, kam si budete moct ukládat další věci vybrané s vašich obětí.

Banka


Každé významější město ve World of Warcraft má svoji banku, kde můžete skladovat vaše bágly. Pokud vyčerpáte místo ve vašem hlavním báglu a báglech, můžete navštívit banku a uložit si tam věci, které zatím nepotřebujete, ale později se vám budou hodit. Nejlepší je, že všechny banky jsou propojené, to znamená, že v jedné bance si je uložíte a v jiné bance jiného města si je můžete zase vyzvednout.

Aukce


U největších bank většinou po pravé straně pravděpodobně najdete aukci. Hráči zde mohou koupit či prodat věci a někteří hráči aukci berou jako největší zdroj svých příjmů. Kdo říká, že povolání hrdiny nemůže být také výnosné? Můžete si sestavit vlastní předměty pro aukci a aktuálně můžete prohlížet další jiné aukce. Pokud hledáte nějaký zvláštní předmět, či máte něco co nepotřebujete, aukce by měla být vaše první zastavení.

 

 

Reklama

 

Jak si dělat přátele a ovlivňovat lidi


Jádrem, kterým se zabývá World of Warcraft je taková legrační hra, kde sdílíte svět s dalšími tisíci hráči. Pokud chcete, můžete většinu herního obsahu projít sám, ale přitom si povídat s jinými hráči, formovat různé skupiny, být v guildách. Nejdůležitější však je mít spoustu přátel, pokud chcete přežít ve hře World of Warcraft.

Výše uvedené věci jsou pouze škrábance které vyšli na povrch, hra World of Warcraft vám nabídne další bohaté a sociální interakce. Proto přejděte na další kapitolu, aby jste se dozvěděli více o chatu, Real ID uživatelských, skupinách, spolcích a dalších.

 

Chat

Svět World of Warcraft má systém chatu, který vám umožní povídat si s ostatními hráči buď písemně a pokud jste v partě, můžete povídat přes hlasové povídání. Veškeré vaše kanály můžete řídit přes obsáhlý herní chat. Můžete mít privátní kanály, pokud chcete mluvit jen se svými přáteli, nebo si můžete v místních kanálech povídat i s dalšími hráči. Pokud jste v chatu, máte přístup ke svému vlastnímu chatu. Jediné omezení, které ve hře World of Warcraft existuje je povídání frakcí, protože si nemůžete povídat s nepřátelskými hráči.

Skupiny

Ve hře se budete chtít spojit s ostatními hráči, aby jste se mohli pouštět do odvážných bojů v dungeonech. Můžete tvořit buď vlastní skupinu tím, že pozvete další hráče, nebo díky pozvání zkontaktujete hráče cizí a také se můžete díky hernímu vyhledávači připojit ke skupinám v dungeonech přes herní dohazovací službu. Tyto skupiny jsou omezené na 5 hráčů, ale můžete tvořit skupinu, která může mít až 40 hráčů.

Guildy

Skupiny a raidy jsou vždy jen dočasné a opustíte je vždy po dokončení dungeonů či jiných questů. Guildy jsou naopak stálé a větší skupiny hráčů spojené jedním leaderem. Hráči si hrají a pomáhají navzájem podle určitých pravidel. Být v guildě má několik výhod, máte vlastní chat povídání, můžete používat banku guildy a taky máte spoustu úspěchů a prémií díky jistým výzvám. Buď můžete někoho požádat o připojení do guildy a nebo si s vašimi přáteli vytvoříte vlastní guildu.

Přátelé

Tím, jak si povídáte s ostatními, tvoříte skupiny, raidy a připojujete se k guildám. Tím se setkáváte s lidmi, jste tak v dobré společnosti a tím zjišťujete, že s nimi chcete hrát častěji. Tyto hráče si můžete přidat do svého Play listu, který vám pak umožní tyto hráče sledovat, víte kdy jsou online nebo offline.

 

 

 

Průvodce
Přehled | Kapitola 1 - Začátek | Kapitola 2 - Jak hrát | Kapitola 3 - Společné hraní | Kapitola 4 - Pozdější hra

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006