Gnome - Rasa | WoWka CZ
Rasa | Základní rasa | Alliance Alliance

Gnome


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 614

 

Gnomové z Gnomeregan jsou jedním z hratelných ras Aliance v World of Warcraft. Brilantní rasa vynálezců si gnomové užili s trpaslíky po generace, s nimiž sdíleli podzemní prostory v Khaz Modanu. Jejich království však bylo ztraceno při invazi a zradě a v posledních letech žili v síních svých spojenců.

Před Cataclysmem začali gnomové život v Coldridge Valley, v oblasti Dun Morogh uzavřené horami. V současné době gnomové místo toho začínají s dobrodružstvím uvnitř zničeného města a snaží se přežít. Gnomové současné době nemají hlavní město, ačkoli sní o tom, že jejich milovaný Gnomeregan bude plně obnoven, a New Tinkertown do té doby slouží jako hlavní základna. Jezdí na Mechanostrideru a jejich hlavní jazyk je Gnomish, a Common jako sekundární jazyk.

Zvědavý vynálezci

Chytrý, drsný a často výstřední gnomové představují jedinečný paradox mezi civilizovanými rasami Azerothu. Brilantní vynálezci s nezkrotně veselým uspořádáním, tato rasa utrpěla zradu, vytlačovaní a téměř vyhynulí. Právě jejich pozoruhodný optimismus tváří v tvář takové pohromě symbolizuje skutečně neotřesitelného ducha gnomů.

Gnome

Historie


Deminutivní gnomové- renomovaní mechanici, inženýři, technici a výrobci nástrojů - udělali na Azerothu své označení pomocí kolektivní inteligence a ctižádostí, které zastiňovaly jejich větších vrstevníky.

Ačkoli je známo jen málo o gnomské historii před druhou válkou, většina gnomské filosofie a zaznamenaných znalostí je zaměřena na progresivní myšlení a vynalézavé koncepty. Nedávný vývoj však odhalil důkazy, že pocházejí z titánových výtvorů; mechaničtí pomocníci, kteří byli zasaženi Curse of Flesh, stávají se dnes gnomové.

Teprve po objevu trpaslíků o staletí později byli gnomové uznáni za životaschopnou a důležitou rasu. Trpaslíci byli ohromeni vynalézavostí a rychlostí jejich menšího "příbuzného" (protože byli také vytvořeni titánem a podobně prokletý) a pomáhali gnomům při stavbě hlavního města Gnomeregan na úpatí Dun Moroghu poblíž vlastní města trpaslíků Ironforge. Od svého podivuhodného technologického města poskytovali gnomové neocenitelnou podporu ve výzbroji, vozidlech a energetických jednotkách Alianci trpaslíků, gnomů a vysokých elfů.

Když ale během třetí války byla invaze Plamenné legie, gnomové podivně odmítli poslat pomoc svým spojencům. Až do konce války se Aliance dozvěděla důvod stažení gnomů; z útrob Azerothu vyrostla prastará hrozba, která udeřila na Gnomeregan. Věděli, že prioritou jejich spojenců bylo porážení Plamenné legie, se gnomové rozhodli postavit svému problému. Přestože statečně bojovali za záchranu svého milovaného města, Gnomeregan byl ztracen.

Většina gnomské rasy byla zničena během pádu Gnomeregan; někteří říkají, že až 80 procent gnomů z Azerothu zemřelo během těch hrozných dnů. Několik přeživších uprchlo a založilo New Tinkertown, kde tiše pokračovali v přestavbě svých sil, uzdravení ran a přípravě na postavení Gnomeregan.

 

 

Rasové vlastnosti


Escape ArtistEscape Artist - okamžitě - 1 minuta cooldown
Uniknete účinkům z jakékoliv imobilizace nebo účinku snížení rychlosti pohybu.

 

Arcane ResistanceArcane Resistance - pasivní
Snižuje Arcane poškození, které dostanete o 1%.

 

Expansive MindExpansive Mind - pasivní
Zvyšuje maximální Resource o 5%.

 

Engineering SpecializationEngineering Specialization - pasivní
Zvyšuje skill Engineering o 15.

 

Nimble FingersNimble Fingers - pasivní
Zvyšuje Haste o 2%.

 

 

Worgen Logo

 

Dostupná povolání


MageMage

WoW

RogueRogue

WoW

WarlockWarlock

WoW

WarriorWarrior

WoW

Death knightDeath knight

WotLK

PriestPriest

Cataclysm

MonkMonk

Mists of Pandaria

HunterHunter

Legion

 

 

Obecné informace


Začínající oblast: New Tinkertown (Dun Morogh)

Hlavní město: Gnomeregann (stále není jejich)

Vládce: Gelbin Mekkatorque

Rasový mount: Mechanostrider

Jazyk: Gnomish, Common

 

 

Začínající oblast


New Tinkertown


V pokračujícím úsilí získat zpět Gnomeregana ze Sicco Thermaplugg a jeho zkorumpovaných stoupenců, gnomové vytesali New Tinkertown, poblíž bran technologického města, jemnou oporu. Přestože nyní probíhá práce na získávání a dekontaminování ozářených pozůstalých ze samotného Gnomereganu, v Dun Moroghu se zapálila další bitva proti jednomu z stoupenců Thermapluggu Razlo Crushcog. Ohrožení z Gnomereganu je mnoho, ale gnomové a jejich geniální vůdce, High Tinker Mekkatorque, jsou rozhodnutý čelit jakékoli hrozbě - ať už je to trogg, toxický kal nebo sentry-bot, aby získali zpět svůj milovanou zem gnomů. Za tímto účelem se neutralizace Crushcog, může dále narušit Gnomereganovo osvobození, se stala klíčovým pro dosažení vítězství.

New Tinkertown

 

Město


Gnomeregan


Technický zázrak, podzemní město Gnomeregan je kované železo důkazem gnomové brilance, ambicí a vynalézavosti. Byl vytesán do kamenitých podhůří v Dun ​​Morogh a vine se hluboko do srdce země. V současné době je to bojiště mezi zakládajícími gnomy a zrádcem Sicco Thermaplugg, kdysi lesklé kovové chodby tohoto labyrintového města, se pomalu obnovují.

Gnomeregan

 

Vůdce


Gelbin Mekkatorque


High Tinker Mekkatorque byl v čele rasy gnomů během svých nejobtížnějších a nejzkušenějších dob. Vzhledem k tomu, že je jeho zvolený titul je skutečnost, že během takového utrpení zastával své postavení, důkazem lásky, kterou k němu lidé mají.

Skvělý vynálezce Gelbin Mekkatorque se díky inovativním návrhům a tvůrčím dovednostem v řešení problémů rychle zvedl na přední místo mezi meritokratickými gnomy. Postavil úplně první funkční mechanostrider, pomáhal při vývoji trpasličího obléhacího stroje a byl nápomocen při vytváření tramvaje Deeprun, která běží od Ironforge do města Stormwind.

Ačkoliv by to člověk nevěděl, když se na něj podívá, ztráta Gnomereganu těžce nese na velkého vynálezce. Nebyl připraven na invazi, která prošla jeho milovaným městem, a byl zrazen důvěryhodným poradcem, který ho přesvědčil, aby rychle zareagoval a vedl ke zbytečným úmrtím. Mekkatorqueova brilantní mysl se nyní zaměřila na operativní zákrok s jediným výsledkem: postavit Gnomeregan.

Gelbin Mekkatorque

 

Rasový mount


Mechanostrider


Revoluční mechanostrider gnomů je dalším zázrakem jejich technické zdatnosti. Každý mount je speciálně navržen s ohledem na jednotlivého jezdce. Mechanostriders jsou konstruovány za použití nejmodernější komprese páry, dynamiky servomotoru a pokovování trvanlivou ocelí a nabízejí jezdci spolehlivý a odolný dopravní prostředek. Někteří tvrdí, že nedostatek opravdového cítění mechanostridera způsobuje velmi tichého mounta. Avšak gnomové počítají s tím, že pod kvalifikovaným jezdcem je mechanostrider citlivější než dokonce nejlépe trénovaný živý mounti.

Mechanostrider

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.2.0 (2019-25-06): Prostřednictvím questové linie, mohou získat Hertiage Armor.

Legion Patch 7.0.3 (2016-19-07): Přidané povolání Hunter.

Warlords of Draenor Patch 6.0.2 (2014-14-10):

  • Aktualizovaný model rasy.
  • Odstraněná rasová vlastnost: Shortblade Specialization, a změněná na Nimble Fingers.

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08): Přidané povolání Monk.

Cataclysm Patch 4.0.3a (2010-23-11): Přidané povolání Priest.

Wrath of the Lich King Patch 3.0.2 (2008-14-10): Přidané povolání Death Knight.

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006