Goblin - Rasa | WoWka CZ

Goblin


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 598

 

Cataclysm Cataclysm

Goblini z Bilgewater Cartel jsou jedním z hratelných ras Hordy ve World of Warcraft, představených v datadisku Cataclysm. Goblini jsou notoricky neutrální, obvykle prodávají zbraně a zásoby každému, kdo může platit, a starají se jen o frakční linie. Bilgewaters se však stali členy Hordy poté, co ztroskotali a bojovali s Aliancí.

Začínají na jejich ostrově Kezan (1-5 úrovni), Deathwing začal ničit jejich domov a donutil je uprchnout na lodích. Poté ztroskotali, tak uvízli na Lost Isles, kde na ně začala Alliance útočit (5-12. úroveň). Po tomto dobrodružném úvodu se přidali k Hordě a usadili v Azshaře, kde vybudovali nové hlavní město, přístav Bilgewater.

Chamtiví intrikáni

Goblini byli původně otroci trollů na ostrově Isle of Kezan a nuceni těžit kaja'mite rudu ze sopečných útrob hory Kajaro. Trollové použili tento mocný minerál pro své voodoo rituály, ale mělo to neočekávaný účinek na otroky, kteří s ním byli v neustálém kontaktu: kaja'mite generoval nové mazanosti a inteligenci v rase goblinů.

Goblin

Historie


Goblini, kteří skryli silné artefakty v inženýrství a alchymie v tajnosti, brzy svrhli své utlačovatele a pro svou domovinu si vyžádali Kezan. Doly, které byly kdysi vězení goblinů, a tábor otroků se staly městem Undermine. Právě tam vybudovali základy říše a vyladili svou vlastní obratnost (někteří by to nazvali duplicitou) až na ostří. Goblinské vynálezy by jim pomohly ovládnout svět - nebo přinejmenším vlastnit ziskové procento.

K hrůzám goblinů začaly účinky kaja'mitu ustupovat a jejich inteligence klesala. Ještě horší je, že samotná ruda se stala vzácnější. Spotřební materiál se zmenšil. Následovalo zoufalství…

Kdysi geniální goblinní vynálezci začaly vypadat zmateně a provizorně, podvodníci z Kezanu si uvědomili, že budou muset najít jiný způsob, jak doplnit svou hloupost. Zbývající chytrost a chamtivost goblinů brzy zvedla rasu na prominenci jako mistři merkantilismu. Shromáždily své velké jmění a ostrov Kezan se stal centrem pro obchodní lodě. Jeden ctižádostivý obchodní princ souhlasil, že ve druhé válce propůjčí kartelské služby Hordě. Po porážce Hordy si goblini uvědomili, že jejich zisky by se mohly zdvojnásobit, kdyby se nezasekly v omezujícím vztahu. Na konci třetí války poskytovali skřítci služby Hordě i Alianci.

V poslední době našel Bilgewater Cartel - goblinská frakce se sídlem v Orgrimmaru a Azshara - nového nepřítele v Alianci. Nerentabilní setkání s tajnými silami SI: 7 krále Variana přimělo obchodního prince Gallywixe z pohodlné neutrality. Goblini z Bilgewater Cartel byli v přivítáni Hordou, když prosazovali staré smlouvy se svými jednorázovými spojenci svých kolegů.

 

 

Rasové vlastnosti


Rocket JumpRocket Jump - aktivní - 2 min cooldown (sloučený s Rocket Barrage)
Aktivuje raketový pás ke skoku vpřed.

 

Rocket BarrageRocket Barrage - aktivní - 2 min cooldown (sloučený s Rocket Barrage)
Vypouští raketový pás do nepřítele, které jednají X-Y Fire poškození.

 

Pack HobgoblinPack Hobgoblin - aktivní - 30 min cooldown
Přivolá vašeho osobního sluhu, dovolující zpřístupnit vaši banku na 1 minutu.

 

Time is MoneyTime is Money - pasivní
Vytěží o 1% zvyšující útok a rychlost kouzlení.

 

Best Deals AnywhereBest Deals Anywhere - pasivní
Vždy získáte nejlepší slevu bez ohledu na frakci.

 

Better Living through ChemistryBetter Living through Chemistry - pasivní
Zvýšený skill Alchemy o 15.

 

 

Logo Goblin

 

Dostupná povolání


Death knightDeath knight

Cataclysm

HunterHunter

Cataclysm

MageMage

Cataclysm

PriestPriest

Cataclysm

RogueRogue

Cataclysm

ShamanShaman

Cataclysm

WarlockWarlock

Cataclysm

WarriorWarrior

Cataclysm

 

 

Obecné informace


Startovní Lokace: Bilgewater Port (Kezan)

Hlavní město: Bilgewater Harbor

Rasový mount: Trike

Vládce: Gazlowe (Současný), Jastor Gallywix (Dříve)

Jazyk: Goblin, Orcish

 

 

Začínající oblast


Kezan


Díky přednímu postavení Kezan jako obchodního centra bylo rozděleno na desítky ulic, které považují každý centimetr země za příležitost čekající na přeměnu na zlato a stříbro. Tropické dlaně Kezanu jsou protínány kilometry vozovky a dokonce i pláže začínají být dlážděny ambicemi gobliny. Nyní příroda regeneruje ostrov Kezan - masivní hora Kajaro vybuchla díky Cataclysmem, zaplavila ostrov s hořící lávou a goblini museli utéct do přístavu.

Kezan

 

Město


Bilgewater Harbor


Po zničení přístavních domů v Kezanu mnoho z přeživších goblinů z Bilgewater Cartel uprchlo, připojili se ke svým novým Hordským přátelům a usadilo se v Azsharském přístavu Bilgewater. Počátky města jsou často spekulovány; Po příchodu kezánských uprchlíků vyrostl přístav Bilgewater v rekordním čase a jeho „převážně goblinovkská stavba“ vytvořila atmosféru zkaženosti a nepořádku. Orgrimmarova armáda teprve nedávno zavedla roboty v Bilgewateru, ale hodnota přístavu jako strategické fronty je v konfliktu s touhou některých ctižádostivých goblinů proměnit ji v novou verzi jejich rodného domova (oplývané hazardními doupaty, rekreačními domy a dalšími komerčními luxusními předměty) . Tento kulturní rozpad pravděpodobně způsobí napětí v řadách Hordy dříve než později.

Bilgewater Harbor

 

Vůdce


Gallywix


Poté, co Cataclysm znovu probudil sopku na svém domovském ostrově, si obchodní princ Gallywix uvědomil, že by bylo možné vydělat dobré peníze, kdybyste nabídli panikovým uprchlíkům lístek do bezpečí na své lodi, přičemž zachránili život - a poté je prodali do otroctví. Chytrý plán, dokud se (loď) nerozpadla v námořní křížové palbě mezi Alianční flotilou a osamělou Hordskou lodí. Pozůstalí goblini ztroskotali na břehu Lost Isles u pobřeží Kalimdoru, kde zjistili, že hustá džungle ostrovů nesla mnoho záhad a více než několik nepříjemných překvapení.

Gallywix

 

Rasový mount


Trike


Bilgewater goblini , kteří jsou nyní v zákopech s většími hávy Hordy, bylo hlášeno značné množství úmrtí. Normálně se o takové záležitosti nezajímají, ale obchodní princ Gallywix byl zděšen, když zjistil, že Garroshovi Forsakenovi odmítli platit za mrtvé vojáky, pokud se nikdy nedostali do skutečné bitvy, protože se dostali pod taurenská kopyta. Gallywix nabídl podstatnou peněžní odměnu za vynález, který pomůže goblinům rychlé cestování, aby nemuseli umírat.

Byly předloženy stovky vynálezů. Při výbuchu nejvíc explodoval. Nakonec byl jasným (a relativně nepoškozeným) vítězem robustní přepravní trojkolka vytvořená pozoruhodně stárnoucím Jibidiahem "bez prstý" Gragglefutz. Gragglefutz byl po celá desetiletí pouličním prodejcem granátů a roky nehod související s výrobkem přinesly ovoce v tomto rychlém, odolném a většinou nevyužitelném vozidle. Jibidiah získal pro svou tvorbu pověst a nyní tvrdí, že tvrdě pracuje na rychlejší "turbo" verzi trojkolky. Jibidiahova jediná stížnost spočívá v tom, že značná hotovostní odměna za návrh trojkolky byla ulíznuta v obzvláště zákeřných problémech s byrokracií a doručováním pošty. Obchodní princ se za to omlouvá a slibuje, že na to okamžitě nasadí své nejlepší gobliny.

Trike

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.3.0 (2020-14-01): Prostřednictvím questové linie, mohou získat Hertiage Armor.

Battle for Azeroth Patch 8.2.5 (2019-24-09): Aktualizovaný model rasy.

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08): Při vytvoření Goblina už není potřeba vlastnit datadisk Cataclysm.

Cataclysm Patch 4.0.3 (2010-16-11): Přidané.

 

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006