Worgen - Rasa | WoWka CZ
Rasa | Základní rasa | Alliance Alliance

Worgen


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 801

 

Cataclysm Cataclysm

Worgen z Gilneasu je jedním z hratelných závodů Aliance ve hře World of Warcraft, která byla představena datadisku v Cataclysm. Teprve nedávno byly worgeny považovány za něco víc než bezmyšlenkovité, divoké šelmy. V srdcích každého, kdo čelil jejich hněvu, Gilnean nebo jiní, jejich samotné jméno vzbuzuje strach.

Lidé se bude nacházet ve městě Gilneas City, poté je zasáhne kletba a přeměnění se na prokleté Worgeny. Když dokončí questy v království Gilneas, tak mohou vstoupit do širého světa Azerothu. V Gilneasané stále bojují, aby skutečně získali zpět svůj domov, a proto nemají žádné hlavní město, které by prozatím nemělo nazvat za vlastní. Genn Greymane vládne jako král uprchlického národa z města Stormwind, mnoho worgenů nazývalo Howling Oak v Darnassu za jejich domov.

Prokletý poustevníci

Za hrozivou Greymanskou zdí (Graymane Wall), se rozšířila strašlivá kletba některé z oddaných občanů izolovaného království Gilneas na noční můru vlkodlaka jménem worgen. Lidští učenci intenzivně debatovali o původu kletby, dokud nebylo odhaleno, že původní worgen nebyly - jak se původně věřilo - noční můra z jiné dimenze, ale prokletí nočních elfských druidů.

 

Worgen

Historie


Kdysi dávno, uprostřed brutální války mezi nočními elfy a démonickými satyry v Kalimdoru, kde skupina druidů praktikovala schopnost proměnit se v mocnou, ale těžkopádnou formu, která ztělesňovala zuřivost prastarého vlka Goldrinna. Druidskou skupinu, kterou učil Ralaar Fangfire, se snažily použít mystický artefakt Scythe of Elune, aby zmírnily nekontrolovatelný vztek jejich vlastní zvolené formy.

Spíše než snižování zuřivosti druidů, Scythe (kosa) transformoval Ralaara a jeho následovníky na worgen: bestiální humanoidy zotročené svými vlastními původními instinkty.

Ralaarovi druidové se roztrhali stejně jako přátele, nebo nepřátele. Noční elfové zranění bestií stáhli virulentní kletbu, která z nich také udělala worgena. V zoufalství uklidnit šíření, se Archdruid Malfurion Stormrage rozhodl vykázat worgeny do části Emerald Dream - Azerothův duchovní svět - kde by byli v poklidném spánku po celou věčnost.

Hrozba worgenů byla uzavřena po tisíciletí, dokud Archmage Arugal nevytáhl vlčí šelmy z spánku v Emerald Dream. Na příkaz krále Genna Greymaneho povolal worgeny, jako bojové síly proti Pohromě, která zasahovala do Gilneasovo království. Přesto divoká stvoření brzy rozšířila svou kletbu po celé lidské populaci a infikovala Gilneanské vojáky rozmístěné za Greymanské zdi.

Krennan Aranasovi se podařilo připravit částečnou léčbu na kletbu worgena. Po experimentování na zajatém divokém worgenovi jim to umožnilo znovu získat jejich zdravý rozum (dávat jim kontrolu nad jejich myslí), což jim umožnilo udržet zásadu svých minulých lidských já. Noční elfové později nabídli účinnější léčbu: pití ze studny Tal'dorenu by jim umožnilo, aby se podle libosti mohli vrátit zpět do svých lidských já.

Noční elfové, cítící se zodpovědní za vytvoření kletby a zničení, které způsobili, souhlasili s tím, že pomohou Gilneanům. S Scythe of Elune nemohli noční elfové utrpení trvale vyléčit, ale dokázali naučit Gilneany, jak ovládat jejich kletbu; vytvořit přeměnu z člověka na worgena a zpět. Nyní se tito sebekázněný worgenové znovu spojili s Aliancí jako mocní spojenci, připravení bojovat, aby si udrželi své lidstvo a své místo ve společnosti.

 

 

Rasové vlastnosti


Running WildRunning Wild - aktivní - 1,5 sec cooldown
Půjde na všechny čtyři a běžíte tak rychle jako divoké zvíře.

 

AberrationAberration - pasivní
Snižuje Shadow poškození, které dostanete o 1%.

 

DarkflightDarkflight - pasivní
Aktivuje vaši skutečnou formu a zvyšuje rychlost pohybu o 40% po dobu 10 sekund.

 

FlayerFlayer - pasivní
Zvýšený skill Skinning o 15 a rychlejší stahování kůže o 0.5 sekund.

 

ViciousnessViciousness - pasivní
Zvyšuje šanci kritický úder o 1%.

 

Two FormsTwo Forms - pasivní
Přeměňuje vás mezi lidskou a vlkodlačí formou. Při boji se vrátíte k vlkodlačí formě.

 

 

Worgen Logo

 

Dostupná povolání


Death knightDeath knight

Cataclysm

DruidDruid

Cataclysm

HunterHunter

Cataclysm

MageMage

Cataclysm

PriestPriest

Cataclysm

RogueRogue

Cataclysm

WarlockWarlock

Cataclysm

WarriorWarrior

Cataclysm

 

 

Obecné informace


Začínající oblast: Gilneas

Hlavní město: Gilneas City

Rasový mount: Mountaain Horse, Running Wild

Vládce: King Genn Greymane

Jazyk: Common

 

 

Začínající oblast


Gilneas


Po mnoho let existoval Gilneas národ izolovaně za velkou zdí Greymane Wall. Bez vnějšího vlivu se království spoléhalo na nezkrotného ducha a houževnatost svých občanů, aby si vytvořili svůj vlastní osud ve světě. Později však Gilneas otřásl řadou událostí. Zatímco národ usiluje o zotavení z minulé občanské války, v Gilneasu se rozšířila devastující worgenová kletba, z níž se někteří jeho obyvatelé stali divokými zvířaty.

Gilneas

 

Město


Gilneas City


Nedávno tito divocí worgeni zahájili překvapivý útok proti opevněnému hlavnímu městu Gilneas City. Neinfikovaný občan vzal zbraně na obranu svého domu a nyní bojuje s worgeny po klikatých ulicích města a úzkých uličkách. Přesto, bez známek ústupu, hrozba worgenů vzbudila obavy, že obyvatelé města Gilneas nepřežijí.

Gilneas City

 

Vůdce


Genn Greymane


Nedávno tito divocí worgeni zahájili překvapivý útok proti opevněnému hlavnímu městu Gilneas City. Neinfikovaný občan vzal zbraně na obranu svého domu a nyní bojuje s worgeny po klikatých ulicích města a úzkých uličkách. Přesto, bez známek ústupu, hrozba worgenů vzbudila obavy, že obyvatelé města Gilneas nepřežijí.

Genn Greymane

 

Rasový mount


Running Wild


Vzhledem k jejich spoutáním s divočinou jsou worgeni schopni přivolat zvíře, aby cestovali na velkou vzdálenost. S pomocí všech čtyř končetin může worgen sprintovat rychlostí se rychlých koní, nightsabers a mechanostriders. Jako by to uspokojilo nějaké prvotní touhy hluboko uvnitř, tak si worgen vychutnává tento způsob cestování nad těmi, které používají jiné Azerothské rasy, které se na spoléhají cestovat na mountech.

Running Wild

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.2.5 (2019-24-09): Aktualizovaný model rasy. Dvě nové možnost přizpůsobení obličeje pro ženu Worgen se zářícími žlutými očima a dvě nové obličeje pro muže Worgen bez zářících očí.

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08): Při vytvoření Worgena už není potřeba vlastnit datadisk Cataclysm.

Cataclysm Patch 4.3.0 (2011-29-11): Přidává nákup rasových mountů v Darnassus mezi Cenarion Enclave a The Howling Oak od Langstrump Astrid.

Cataclysm Patch 4.0.3a (2010-16-11): Přidané.

 

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006