Night Elf - Rasa | WoWka CZ
Rasa | Základní rasa | Alliance Alliance

Night Elf


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 753

 

Samotářský Night Elves byli první postavy probuzené ve World of Warcraft. Tyto temné, nesmrtelné bytosti byly první co studovali kouzla a svobodní po celém světě téměř deseti tisíce let před Warcraft I. Night Elves nedbající použit kouzla Plamenné Legie ze světa a která vedl ke katastrofální válce mezi dvěma titánskými postavami.

Night Elves se sotva podařilo vypudit Legii ze světa, ale jejich podivuhodná mateřská země byla vyčerpaná a utopená do moře. Donedávna se Night Elves zavřeli do sebe od zbytku světa a zůstali skrytý na vrcholu jejich svaté hory Hyjal po mnoho tisíc let.

Ctihodní strážci

Starodávní a osamělí noční elfové hráli klíčovou roli při utváření osudu v Azerothu. Dnešní noční elfové si stále pamatují válku předků před více než deseti tisíci lety, když zastavili první invazi Plamenné legie do Azerothu. Když se o staletí později shromáždily zbytky legie spolu se zlověstnými satyry, noční elfové se znovu postavili proti hrozbě a nakonec porazili síly, které se rozhodly zničit jejich svět.

Night Elf

Historie


Vznik legie navždy změnil společnost nočních elfů. Pod vedením Tyrande Whisperwind a Malfurion Stormrage vzdělávali pokojnou civilizaci a vyhýbali se použití tajemné magie, která Legii přitahovala do Azerothu.

Ale klid nočních elfů se však znovu rozbil, když legie a její děsivá Pohroma (Scourge) nemrtvých v moderní době zahájili novou invazi do Azerothu - konflikt známý jako Třetí válka. Noční elfové bojovali po boku Hordy a Aliance, aby porazili Legii, ale jejich vítězství bylo možné pouze díky explozi, která poškodila požehnaný Světový strom, který nočním elfům dlouho poskytoval nesmrtelnost a ochranu před stárnutím a nemocemi.

Proti Malfurionovým varováním vytvořili druidí odpadlíci nový Strom světa v naději, že obnoví nesmrtelnost nočních elfů. Ale tento nový Strom světa nakonec byl poskvrněn temnou chorobou zvanou Emerald Nightmare, kterou se noční elfové dokázali probojovat s Malfurionovou pomocí.

Přestože noční elfové stále bojují se ztrátou nesmrtelnosti, osud Azerothu spočívá na jejich odolnosti a ochotě pomáhat jiným rasám; vlastnost, kterou Plamenná legie jistě znovu vyzkouší.

 

 

Rasové vlastnosti


ShadowmeldShadowmeld - okamžitě - 2 minuty cooldown
Při aktivaci se dostane do stínů, které snižují šance pro nepřátele, aby nezjistil vaši přítomnost.

 

Wisp SpiritWisp Spirit - pasivní
Přemění vás po smrti do bludičky, která zvyšuje rychlost o 75%.

 

Nature ResistanceNature Resistance - pasivní
Snižuje Nature poškození, které dostanete o 1%.

 

QuicknessQuickness - pasivní
Snižuje šanci na dodge melee a střelecké útoky být zasažen o 2%, a zvyšuje rychlost pohybu o 2%.

 

Touch of EluneTouch of Elune - pasivní
Zvyšuje haste o 1% v noci. Zvyšuje kritické údery o 1% přes den.

 

 

Worgen Logo

 

Dostupná povolání


DruidDruid

WoW

HunterHunter

WoW

PriestPriest

WoW

RogueRogue

WoW

WarriorWarrior

WoW

Death knightDeath knight

WotLK

MageMage

Cataclysm

MonkMonk

Mists of Pandaria

Demon HunterDemon Hunter

Legion

 

 

Obecné informace


Začínající oblast: Shadowglen (Teldrassil)

Hlavní město: Darnassus

Vládce: Tyrande Whisperwind a Malfurion Stormrage

Rasový mount: Nightsaber

Jazyk: Darnassian, Common

 

 

Začínající oblast


Teldrassil


Ztráta prvního Stromu světa, Nordrassilu, během třetí války vyvolala novou éru v historii nočních elfů, ve které by tato ctihodná rasa již nebyla imunní vůči stárnutí, nemocemi a křehkosti. Když se noční elfové snažili vyrovnat se se svým osudem, Fandral Staghelm a skupina podobně smýšlejících druidů se spikli, aby vytvořili nový Strom světa, který by obnovil nesmrtelnost nočních elfů. Prostřednictvím úsilí těchto druidů byl Teldrassil vysazen u pobřeží severního Kalimdoru a většina nočních elfů se usadila na mohutných větvích nového Stromu světa.

Teldrassil však nebyl požehnán dračími aspekty, jako byl Nordrassil, a tak nový Strom světa nezměnil skutečnost, že noční elfové byli smrtelní. Ještě horší je, že Strom světa a jeho obyvatelé začali projevovat příznaky nepřirozené nemoci, později odhalené, že byly způsobeny Emerald Nightmare. Mnoho zděšení nočních elfů bylo objeveno, že Fandral upadl do vlivu Nightmare a dovolil zmocnit se zkaženosti Teldrassil. Nakonec byly Fandralovy plány zmařeny mocným archdruidem Malfurionem Stormrageem a Teldrassil byl očištěn. Aby přerušili vítězství nad Nightmare, požehnali draci Aspekty Alexstrasza a Ysera strom, aby v nadcházejících letech zajistili jeho vitalitu. Přestože bylo toto požehnání skvělé a vznešené, neobnovilo nesmrtelnost nočních elfů.

Později se zotavení Teldrassilu zpomalilo a objevily se známky zkaženosti Nightmare. Noční elfové, již zatěžovaní politickým napětím a obrovským ničením, které vyvolal Cataclysm, musí nyní dopátrat příčinu svého milovaného Stromu světa a znovu zaměřit své úsilí na hroznou situaci, která čelí Azerothu.

Teldrassil

 

Město


Darnassus


Na vrcholu mohutných větví druhého Stromu světa, Teldrassilu, kde leží úžasné město Darnassus. Elegantní mosty, krásné háje a cesty pokryté listím, které se dotýkají města, svědčí o úctě nočních elfů k přírodě. Jednou z nejvýznamnějších struktur Darnassus je ohromující Temple of The Moon, centrum uctívání High Priestess Tyrande Whisperwind a její sester Elune.

Darnassus je domovem nočních elfů všech povolání a město nedávno otevřelo dveře lidským uprchlíkům z Gilneasu. Mnoho z těchto osamělých lidí se nakazilo podivnou kletbou, která je transformuje na divoké vlkodlaky známé jako Worgeny. Ačkoli jsou obvykle samotáři, noční elfové povolili těmto uprchlíkům vstoupit do Darnassus, protože znají nebezpečí kletby Gilneanů až příliš dobře: ve skutečnosti to byli druidové nočních elfů, kteří vytvořili v Azerothu prvního nočního elfa před tisíci lety. Navzdory příchodu těchto nových obyvatel zůstává Darnassus symbolem bohaté kultury a slavné historie nočních elfů.

Darnassus

 

Vůdce


Tyrande Whisperwind a Malfurion Stormrage


Od války předků vedla High Priestess Tyrande Whisperwind a její kamarád Archdruid Malfurion Stormrage kdysi nesmrtelné noční elfy. Moudrá Tyrande a Malfurion znovu pomohli nočním elfům zvítězit nad démonům Plamenné legie a dalším nebezpečným nepřátelům. Po mnoho z posledních deseti tisíc let však Tyrande zůstala sama vůdcem, zatímco Malfurion strávil dlouhou dobu věnovanou svým povinnostem v Emerald Dream.

Krátce po třetí válce se Malfurion uvěznil v Emerald Nightmare, temném soužení, které se rozšířilo mimo sen. Kvůli statečným činnostem Tyrande byl Malfurion později propuštěn, což vedlo k velkému shledání a svatbě mezi oběma vůdci. Nyní, uprostřed politických nepokojů, přírodních katastrof a násilných Hordských vpádů do země nočních elfů se Malfurion a Tyrande zaměřují na vedení svých lidí do Azerothské nejisté budoucnosti, stejně jako tomu bylo v minulosti.

Tyrande Whisperwind a Malfurion Stormrage

 

Rasový mount


Nightsaber


Nightsabery jsou považovány za jednu z brutálních tvorů Kalimdoru. Ve starověku nebyl žádný z obyvatel kontinentu v bezpečí před rychlými a nemilosrdnými útoky těchto šelem. Noční elfové viděli v divokých nočních tvorech obrovský potenciál a domestikovali nejlepší rodokmeny tohoto druhu, aby fungovali jako bojový mounti. Zejména vysoce trénovaní Sentinely je využívali k velkému účinku při hlídkování hranic nočních elfských zemí. Do dnešního dne zůstávají Nightsabeři neocenitelnou součástí kultury nočních elfů jako společníci, lovci a mounti.

Nightsaber

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.1.0 (2018-11-12): Odemyká novou možnost přizpůsobení černých očí, při dokončení achievementu: [In Teldrassil's Shadow].

Legion Patch 7.0.3 (2016-19-07): Přidané povolání Demon Hunter.

Warlords of Draenor Patch 6.0.2 (2014-14-10):

 • Touch of Elune přidaná rasová vlastnost.
 • Upravený model rasy.

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08): Přidané povolání Monk.

Cataclysm Patch 4.0.3a (2010-23-11): Přidané povolání Mage.

Wrath of the Lich King Patch 3.0.2 (2008-14-10):

 • Přidaná rasová vlastnost Elusiveness.
 • Přidané povolání Death Knight.

 

 

Odstraněné vlastnosti


PerceptionElusiveness - pasivní
Snižuje šanci, že vás nepřátelé objeví, zatímco jste ve stínu.

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 

Discord

 • TOPlist
 • Blizzard
 • Battle.net
 • Pegi 12
 • Online hra
 • Násilí
 • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006