Orc - Rasa | WoWka CZ

Orc


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 728

 

Orkové Orgrimmar jsou jedním z hratelných ras Hordy ve World of Warcraft. Kdysi poklidná rasa ze světa Draenoru, byli orkové démonicky zničeni Plamenou legií tvořící orkskou hordu a vedli válku s draenei, s kterými sdíleli Draenor, a pak prošli temným portálem do Azerothu jako dobyvatelé.

Poté, co dobyli v první válce království Stormwind, byli orkové nakonec ve druhé válce poraženi a poté se stali vězni Aliance Lordaeron. Pod vedením Thralla byli orkové osvobozeni z táborů a vytvořili novou hordu, a po další válce se mohli orkové usadit Durotaru na Kalimdoru. Orkové začínají své cesty v nové oblasti Valley of Trials. Jejich hlavním městem je Orgrimmar, které je také považováno za hlavní základnu celé samotné Hordy.

Divocí obyvatelé

Na rozdíl od ostatních ras Hordy nejsou orkové domorodci Azerothu. Zpočátku žili jako šamanské klany v bujném světě Draenor. Opustili svou pokojnou kulturu, když Kil'jaeden, vládce démonů Plamenné legie, zničil orky a použil je ve svém pomstychtivém spiknutí proti draenei, kteří byli vyhnanci z Kil'jaedenova domovského světa.

Orc

Historie


Kil'jaedenův plán fungoval. Orkové vypili krev Mannorotha - prominentního generála Plamenné legie - který je naplnil mocí a zotročil je. Vystavení pociťovaných energií změnilo jejich přirozeně hnědou kůži na nemocnou zelenou. Pod vlivem démona orkové zabili většinu draenei populaci, ale Kil'jaeden se tam neukázal.

Když měla Plamenná legie k dispozici orky, tak plánovali znovu napadnout Azeroth. Za tímto účelem se orský warlock Gul'dan spojil s arcibiskupem Medivhem, aby postavili Temný portál, masivní struktury, která by umožnila orkům projít do Azerothu.

Zdánlivě nezastavitelná orkská armáda, která byla známá jako Horda, přišla do Azerothu a zničila království Stormwind. Nakonec však orkové hordy byli poraženi a zotročná většina těch, kteří přežili. Ale mladý otrok jménem Thrall spolu s náčelníkem Orgrimem Doomhammerem bojovali o osvobození zajatých orků. Orgrim zemřel v bitvě a titul náčelníka, stejně jako Orgrimova zbraň, Doomhammer, byli předány Thrallovi. Thrall vedl své lidi do Kalimdoru, kde jeho přítel a mentor Grommash Hellscream dal svůj život, aby porazil Mannorotha a navždy osvobodil orky z legie.

O několik let později se Thrall vrátil do Draenoru, známému jako Outland, aby znovu zastavil legii. Tam přesvědčil Garroshe, syna Grommash Hellscream, aby se připojil k Hordě. Thrall věřil, že Garrosh bude jasnou volbou pro jeho nástupce, ale impulzivní nekontrolovaná agrese Garroshe Hellscreama ho vedla k tomu, aby se dopustil ohavné činy proti samotné Hordě. Thrall neviděl jinou možnost než svrhnout Garrosh a přejmenovat Vol'jin - na náčelníka trolů kmene Darkspear - za nového válečníka Hordy. Vzpomínka na Garroshovu zradu v myslích ostatních Hordských ras musí Thrall a orkové znovu dokázat, že překonali své staré destruktivní tendence.

 

 

Rasové vlastnosti


Blood FuryBlood Fury - aktivní - 2 min cooldown
Zvyšuje attack power (Level*4)+2 a spell power o (Level*2)+3. Trvá 15 sekund.

 

HardinessHardiness - pasivní
Snižuje tvání účinku Stun o 15%.

 

CommandCommand - pasivní
Zvyšuje poškození u petů Death Knight, Hunter a Warlock o 5%.

 

 

Logo Forsaken

 

Dostupná povolání


HunterHunter

WoW

RogueRogue

WoW

ShamanShaman

WoW

WarlockWarlock

WoW

WarriorWarrior

WoW

Death knightDeath knight

WotLK

MageMage

Cataclysm

MonkMonk

Mists of Pandaria

 

 

Obecné informace


Startovní Lokace: Valley of Trials (Durotar)

Hlavní město: Orgrimmar

Rasový mount: Wolf

Vládce: Thrall

Jazyk: Orcish

 

 

Začínající oblast


Durotar


Suchá, drsná země Durotar je domovem těch nejtvrdších tvorů na Azerothu. Nezvyklí cestovatelé mohou být napadený do jedovatých škorpiónů, divokých krokodýlů nebo rozzlobených prasat. Thrall se rozhodl urovnat tuto nehostinnou oblast po třetí válce jako pokání za minulé přestupky orků. Pojmenoval zemi podle svého otce, Durotana, bývalého náčelníka klanu Frostwolf. Po kataklyzmu bylo mnoho orkských osad zaplaveno nebo zničeno a vojáci Northwatch v Tiragarde Keep se stali agresivnějšími než kdy jindy. Jak se vztahy mezi Aliancí a Hordou zhoršují, je nezbytné, aby orkové tyto hrozby rychle zažehnali, aby zajistili přežití svých lidí.

Durotar

 

Město


Orgrimmar


Toto hlavní město bylo rychle postavené a pojmenované pro bývalém náčelníkovi Hordy Orgrima Doomhammera, když se orkové poprvé usadili v Durotaru. Garrosh Hellscream nedávno přestavěl většinu městské architektury a nyní Orgrimmarovo pevnosti patří mezi nejpůsobivější v Azerothu. Špičaté kovové věže lemují ulice města a červeno-černé barvy Hordy jsou na každém rohu. Většina různých ras se rozdělila do vlastních ulice, od taurenů ve Valley of Wisdom až po trolly ve Valley of Spirits. Věž Grommash Hold je nejvyšší nad všemi ostatními, což Garroshovi Hellscreamovi umožnilo pečlivě sledovat jeho lidi.

Orgrimmar

 

Vůdce


Thrall


Thrallův šamanismus řídil jeho činy, když přetvořil Hordu, stal se jejím náčelníkem a vedl svůj lid k tomu, aby se usadil ve vyprahlé zemi, kterou nazval Durotarem, na počest svého otce Durotana. Thrall vedl Hordu zdánlivě nepřetržitou řadou zkoušek: zvládání démonické prokletí krve, které poskvrnilo orky, útok Plamenné legie na Mount Hyjal a pád obávaného krále Lichů. Když se Deathwing vrátil a rozbil svět, Thrall odstoupil ze své role náčelníka Hordy, místo toho se připojil k Earthen Ring, silné šamanské skupině, ve snaze položit elementály k odpočinku a zastavit Destroyer (Ničitele).

Thrall

 

Rasový mount


Wolf


Orkové už dávno zkrotili velké a rychlé vlky z Draenoru. Tyto masivní vlci se staly orkskými společníky i jejich oblíbeným způsobem dopravy. Vlčí temperament je učinil zvlášť vhodným pro boj s velkou kořistí. Když orkové začali bojovat a vtrhli do Azerothu, jejich vlci byli chováni pro velikost a vytrvalost, aby mohli do bitvy nést obrněné jezdce. Vlci zůstávají oblíbenými mounty pro orkské bojovníky a lze je zakoupit ve Valley of Honor v Orgrimmaru.

Wolf

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.0.1 (2018-17-07): Přidané nové držení těla mužů.

Warlords of Draenor Patch 6.0.2 (2014-14-10):

  • Aktualizovaný model rasy.
  • Odstraněná rasová vlastnost Axe Specialization

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08): Přidané povolání Monk.

Cataclysm Patch 4.0.3 (2010-23-11): Přidané povolání Mage.

Wrath of the Lich King Patch 3.0.2 (2008-14-1): Přidané povolání Death Knight.

 

 

Odstraněné vlastnosti


Axe SpecializationAxe Specialization - pasivní (Zrušené 6.0.2)
Zvyšuje se znalosti s Fist Weapons, Axes a Two-Handed Axes o 5.

 

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 

Discord

  • TOPlist
  • Blizzard
  • Battle.net
  • Pegi 12
  • Online hra
  • Násilí
  • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006